Instagram Keşfete Düşme

Herkese selam! Bu yazımda sizlere instagram keşfete düşme sırlarını vereceğim. Sıklıkla güncellenen Instagram algoritması nedeniyle Instagram platformunda keşfete düşmek için bazı kuralları sağlamamız gerekiyor. Bu yüzden Instagram keşfet saatleri, instagram keşfet etiketleri ve daha birçok şey keşfete düşmek için birer etken. Instagram algoritması sıklıkla güncellendiği için yeniliklere ayak uydurmalıyız. Instagram’ın bizden istediklerini yerine getirirsek keşfete düşmek çok kolay. Peki nasıl mı? Hepsi bu yazıda.

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

İlk olarak söylemek gerekirse Instagram Keşfete düşmenin tam olarak net bir yolu yok. Birden fazla var. Bu sebeple ”••• yapıp keşfete düşün! Buna katılırsanız keşfete düşmek garanti!” diyenlere sakın aldanmayın. Instagram keşfete düşme için takipçi satın almanıza veya Instagram sayfalarının düzenlediği etkinliklere katılmanıza ihtiyacınız yok. Organik yollar ile keşfete düşüp beğeni ve takipçi sayısını kolaylıkla arttırabilirsiniz. Aşağıda adım adım keşfete düşme taktikleri hakkında bahsedeceğim.

1- İlgi Çekici Gönderiler Paylaşın

Keşfete düşmenin en önemli sırrı! İnsanların ilgisini çeken gönderiler paylaşın. Çünkü Instagramda gezinirken karşımıza çıkan gönderileri bir bir geçeriz. Yalnızca ilgimizi çeken bir gönderi gördüğümüzde arkadaşımıza atarız veya beğeniriz. İşte o etkileşim yaptığımız gönderiler daha çok kişinin keşfetine düşmeye başlar. Yani ilgi çeken gönderiler etkileşim aldıkça domino taşları gibi ilerler ve büyür.

2- Instagram Keşfete Düşme Saatleri

İlk olarak Instagram uygulamasında paylaştığınız gönderinin keşfete düşmesi için paylaştığınız saat çok önemlidir. Çünkü paylaşım saati kaç kişiye ulaşacağınızı belirler. Herkesin daha çok aktif olduğu saatlerde paylaşım yaparsanız ulaştığınız kişi sayısı o kadar fazla olur.

Bu saatler değişiklik göstermekte olup ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

Instagram En Aktif Saatler

  • Sabah uyanınca. 07:00—10:00
  • Akşam saatlerinde. 17:00—22:00

Instagramda herkesin en aktif olduğu saatler genellikle mesai saatleri dışındadır. Bu saatlerde paylaşım yapmaya özen gösterin. Çünkü gönderiler bu saatlerde fazla kişiye erişir. Yani Instagram keşfete düşme için en aktif saatler önemlidir.

3- Instagram Keşfet Etiketleri (Hashtag)

Gönderiyi paylaşırken açıklama kısmına dilediğinizi yazabilirsiniz. Fakat keşfete düşmek için önemli olan gönderi ile alakalı şeyler yazmaktır. Gönderi ile alakalı güzel bir açıklama yazdıktan sonra herkesin yaptığı tabii ki etiketler kullanmak. Ama bu etiketler nasıl yazılır kaçımız doğru yapıyoruz?

Instagram algoritması gönderilerin altındaki alakasız etiketleri faydalı bulmuyor. Öyle ki, günümüzde paylaşımlarının altına onlarca alakasız etiket koyanlar var. Bu çok yanlış. Eğer keşfete düşmek istiyorsanız sadece paylaşılan gönderi ile alakalı 5 veya 6 adet etiket kullanın. Bu instagram keşfete düşme konusunda daha yararlı olacaktır.
Örneğin bir kahve gönderisine #coronavirus yazmak çok alakasız olur. Sadece etkileşim almak için bu şekilde popüler tagları kullanmak oldukça gereksiz. Onun yerine gönderide ne varsa onu etiketleyin. Örneğin #kahve, #kahvetarifleri, #coffee gibi etiketler daha yararlı olacaktır.

4- Reels Paylaşımlarının Önemi

Instagramda keşfete düşmek için Reels paylaşmak çok önemlidir. Instagram algoritması otomatik olarak reels paylaşımlarını daha çok öne çıkarıyor. Bu durumda reels paylaşmak normal video paylaşımında bulunmaktan daha faydalıdır. Çünkü bu sayede gönderiniz daha fazla kişiye ulaşacak ve daha fazla etkileşim alacak. Örneğin profilde bir video 2k görüntüleniyorsa reels akışında aynı video 100k görüntülenme alabilir.

5- Instagram Keşfete Düşme ve Aktiflik

Instagram algoritmasına göre düzenli içerik paylaşan hesaplar hep daha öndedir. Aktiflik olmazsa keşfete düşme ihtimali azalır. Düzenli ve ilgi çekici hikayeler paylaşmak ektileşimi arttırır. Instagram hesabınızda storylerin cıvıl cıvıl olması için Instagram Story Fikirleri’ne göz atmalısınız. Ayrıca her gün olmasa da belli bir gün düzeni içerisinde gönderiler paylaşmak keşfete düşme hızını arttırır.

Okuduğunuz için teşekkürler. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum yap kısmından kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

Instagram Keşfete Düşme” için bir görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön