iPhone Fotoğraf Gizleme

iPhone Fotoğraf Gizleme 2022 yılında herkesin ihtiyacı olan ve merak ettiği bir konu. Peki Apple marka telefonlarda hiçbir uygulamaya gerek kalmadan istediğiniz fotoğrafı gizlemenin yolunu biliyor musunuz? Bu yazıda bahsedeceğim yöntem sayesinde dilediğiniz sayıda fotoğrafı gizleyebilirsiniz. Üstelik sizden başka hiç kimse gizlediğiniz fotoğrafları göremez. Dahası, iPhone Gizlenen Fotoğrafları Görme ve iPhone Gizlenen Fotoğrafları Geri Getirme konularını da öğreneceksiniz. iPhone fotoğraf gizleme için uygulamasız ve kesin yöntemi anlatamaya başlayalım.

iPhone Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak gizlemek istediğiniz fotoğraflara karar verin. Biz aşağıdaki resimde göründüğü üzere üç adet fotoğrafı gizlemeye karar verdik. Fotoğraflara karar verdikten sonra sağ üstte bulunan, “Seç” yazısına dokunun. Ardından gizlemek istediğiniz fotoğrafları seçin.

iPhone Fotoğraf Gizleme – “Seç” Simgesi

Gizlemek istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra sol aşağıda bulunan ok simgesine basın. Ok simgesine bastıktan hemen sonra ekranınıza fotoğraf ile ilgili seçenekler gelecektir. Ekrana gelen seçenekler arasından “Gizle” seçeneğine basın.

Gizle seçeneğine bastığınızda seçtiğiniz tüm fotoğraflar galeriden gizlenecektir. Peki gizlenen fotoğraflar nereye gider?

iPhone Gizlenen Fotoğrafları Görme

Galeriden gizlediğiniz fotoğraflar “Diğer” albümlerin altındaki “Gizli” adı verilen albüme otomatik olarak kaydedilir. Fakat endişelenmeyin! Gizli albümünü gizlemenin de bir yolu var.

iPhone Gizlenen Fotoğrafları Görme
iPhone Gizlenen Fotoğrafları Görme

Gizlenen fotoğrafların otomatik olarak gittiği gizli albümünü kolaylıkla saklayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken, Ayarlar uygulamasında Fotoğraflar’ı açmak.

iPhone Fotoğraf Gizleme
iPhone Gizlenen Fotoğrafları Görme

Ayarlar uygulamasında Fotoğraflar’ı açtıktan sonra karşısına seçenekler çıkacak. Bu seçeneklerde aşağıya kaydırarak “Gizli Albüm” seçeneğini bulun. Ardından yanındaki tiki kapatın. Bu sayede artık albümde gizlenen fotoğrafların yer aldığı “Gizli” isimli albüm görünmeyecek. Fotoğrafların yerini sadece siz bileceksiniz.

Bu albümü tekrar görebilmek için “Gizli Albüm” yanındaki tiki yeniden açmanız yeterli olacaktır. Bu sayede iPhone Fotoğraf Gizleme ‘nin tüm aşamalarını tamamlamış olduk. Peki gizlenen fotoğrafları geri getirmenin yolu nedir? Hemen onu da öğrenelim.

iPhone Gizlenen Fotoğrafları Geri Getirme

iPhone Gizlenen Fotoğrafları görebilmek de çok kolay. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz Ayarlarda bulunan “Gizli Albüm” seçeneğinin aktif olduğundan emin olmamız gerek. Emin olduktan sonra, galerideki “Diğer” albümlerin hemen altından bulunan “Gizli” albümü bulun.

Daha sonra Gizli albümün içerisindeki geri getirmek istediğiniz fotoğrafları seçin.

iPhone Gizlenen Fotoğrafları Geri Getirme

Tekrar galeride görmek istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra sol altta bulunan ok simgesine basın. Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “Gizleme” seçeneğine basın. Bu seçeneğe bastıktan sonra seçtiğiniz fotoğraf tekrardan galeride görünecektir. İşte hepsi bu kadar!

Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum yap kısmından kolaylıkla bana iletebilirsiniz! iPhone Fotoğraf Gizleme adlı yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, başka bir yazıda tekrar görüşmek ümidiyle.

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

iPhone Fotoğraf Gizleme” üzerine 4 görüş

  1. iPhone fotoğraf gizleme konusunda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ufak da olsa her gün yeni bir bilgi 🙂

  2. iPhone telefonumda uygulama gizlemek için indirmediğim program kalmadı. meğerse çok kolaymıs

  3. iPhone Fotoğraf Gizleme yazısı çok işimi gördü artık galerimde görünmesini istemediğim fotoğrafları silmeden ve başka uygulama kullanmadan gizleyebiliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön