Berry Hibiscus Tarifi

Herkese selam. Sıcak yaz günlerinde Starbucksta oldukça fazla satılan Berry Hibiscus’u bilmeyen var mı? Evde hibiskus kullanarak aynı lezzeti yakalayabilirsiniz. İşte bu harika tarif sizlerle. Sadece 3 ana malzemeye ihtiyacınız olacak. Bu sayede artık her gün Starbucks’a gitmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman evinizde kolayca berry hibiscus tarifi hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

Hibiscus, aktarlarda veya marketlerde satılan bir çaydır. Bu sayede kolayca bulabilirsiniz. Dahası, çaya güzel kırmızı rengini veren hibiscustur. Bu yüzden Berry Hibiscus Tarifi için olmazsa olmaz bir malzemedir.

  • Bir kaşık Hibiscus çayı.
  • Bir tatlı kaşığı şeker veya bal.
  • Doğadan böğürtlen çayı veya taze böğürtlen.
  • Sıcak su.
  • Buz.

Berry Hibiscus Tarifi Yapılışı

Evde berry hibiscus hazırlamaya başlamadan önce yukarıdaki malzemelerin elinizde olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra tarifi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak bir kaba hibiskus ve böğürtlen çayını alın. Daha sonra üzerine sıcak su ekleyin. İsteğe bağlı şeker veya bal ekleyin. Starbucksdaki tarif çok şekerli olduğu için ben şeker kullandım. Ardından demlenmeye bırakın.
Yaklaşık 4-5 dakika içerisinde demlenecektir. Eğer elinizde taze böğürtlen veya frambuaz varsa (berry ismi buradan geliyor) küçük bir kapta iyice ezin.
Ardından ezdiğiniz böğürtlen veya frambuazları içeceğiniz bardağa alın.

Demlenen çayı soğumaya bırakın. Yoksa buzlar hemen eriyecek ve sıcak çay olacaktır.
Meyveleri ezip koyduğunuz bardağı buz ile doldurun. Ardından çay biraz soğuduktan sonra süzerek bardağa alın.
Son olarak pipet ekleyin ve meyveler ile süsleyin. İşte hepsi bu kadar. Çok lezzetli Starbucks Berry Hibiscus tarifi hazır.

Starbucks tariflerinin çok lezzetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat bu lezzetin kalorisi ne kadar?

Berry Hibiscus kaç kalori?

Çok lezzetli ve popüler olan berry hibiscus soğuk çayı ortalama 70 kaloridir. Bu çayın neredeyse tüm kalorisi içerdiği şekerden gelmektedir.

Berry Hibiscus şekerli mi?

Evet, berry hibiscus içeceği şeker içermektedir. Boylarına göre değişkenlik gösterse de, yaklaşık 14 ile 20 gr arasında şeker bulunmaktadır.

Hibiskus nerede satılır?

Hibiskus aktarlarda ve büyük marketlerde bulunmaktadır. Aktarlarda toz halinde, büyük marketlerde poşet çay halinde bulabilirsiniz

Soru ve görüşlerinizi aşağıya kolayca yazabilirsiniz! Afiyet olsunn.

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

Berry Hibiscus Tarifi” üzerine 2 görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön