Göz Altı Şişliğine Ne İyi Gelir?

Göz altı şişliğine ne iyi gelir sorusu herkesin merak ettiği bir konu. Göz altı şişliği bazen genetik, bazen ise bazı hastalıkların habercisi olabilir. Eğer göz altı şişlikleriniz varsa önce doktora görünmeniz gerekir. Doktora danıştıktan sonra evde göz altı şişliğine iyi gelecek doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemler çoğu tedavide kullanılır. Sizinde göz altı şişlikleriniz varsa bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Şişliğine İyi Gelen Yöntemler

  • Göz maskesi kullanmak.
  • Soğuk buz kompresi uygulamak.
  • Salatalık uygulamak.
  • Maydanoz kürü yapmak.
  • Poşet çay uygulamak.
  • Patates uygulamak.
  • Kahve telvesinden faydalanmak.
  • Gül suyu sürmek.

1- Göz Maskesi Kullanmak.

Eğer göz altı şişliğine ne iyi gelir diye düşünüyorsanız denemeniz gereken ilk yöntem göz altı maskesidir.
Göz altı maskesi, paket halinde de satılır evde doğal yollarla da yapılabilir. Göz altı maskesinin içinde faydalı bileşenler bulunmaktadır. Bu bileşenler ve vitaminler sayesinde göz altı kaybettiği nemi ve vitamini yüksek ihtimalle geri kazanır.

Evde doğal yollarla göz altı maskesi yapmak istiyorsanız Evde Göz Altı Maskesi Yapımı adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Cilt tipinize en uygun maskeyi seçin. Dilerseniz doğal yollar ile evde yapabilirsiniz. Evde yapılan maskede kimyasallar yoktur. Bu yüzden daha sağlıklı olma ihtimali var. Maskeyi gözünüzün altına koyup bir süre dinlendirin. Ardından daha iyi hissedeceksiniz.

2- Soğuk Buz Kompresi Uygulamak

Göz altı şişliğine iyi gelmesi için evde soğuk buz kompresi uygulayabilirsiniz.

Göz altına buz sürmek cildi sıkılaştırır. Cildin kaybettiği nemi kazanmasını sağlar. Fakat doğru uygulanmadığı zaman kılcal damarları çatlatma ihtimali vardır. Bu yüzden uzun süre uygulamayın.

Buz Küpleri Yüze Nasıl Uygulanır?

Cilde buz uygulamak için öncelikle buz edinin. Boş ruj kutusunu yıkayıp içerisinde su doldurduktan sonra kullanabilirsiniz.
Buz küpünü cildinizde bastırmadan yavaşça gezdirin. Yaklaşık 5-10 dakika hafifçe gezdirdikten sonra dinlendirin. Dinlendirmek kılcal damarların çatlamaması için çok önemli. Göz altı şişliklerini gidermek için uygulayabilirsiniz.

3- Salatalık Uygulamak

Göz altı şişliğine ne iyi gelir diye sorduğunuz zaman alacağınız ilk cevaplardan birisi salatalıktır. Salatalık, içerisinde bulunan bol su ve mineral sayesinde göz altı şişliğini alır. Cildin kaybettiğini nemi geri kazanmasını sağlar ve mineral kazandırır.

Göz Altına Salatalık Nasıl Uygulanır?

Göz altı şişliğine iyi gelmesi için ilk önce salatağın soğuk olması önemli. Bu yüzden salatalığı göz altınıza uygun şekilde kesin. Ardından soğuması için buzdolabına atın. Daha sonra göz altına koyun ve ısınana kadar bekleyin. 20-30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Haftada 3-4 kere yaparsanız daha sağlıklı göz altlarınız olabilir.

4- Maydonoz Kürü Yapmak

Göz altı şişliğine iyi gelen doğal yollardan biri de maydonoz kürüdür. Şişliklerden şikayetçiyseniz maydonoz kürü deneyebilirsiniz.

Göz Altı Şişliği İçin Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Göz altı şişliğini alması için maydanoz kürü uygulayabilirsiniz. İlk önce bir bağ maydanoz yıkayın. Daha sonra bir çay bardağı suyu cezveye alın ve maydonozları içinde kaynatın. Kaynayıp soğuyan maydonoz suyunu pamuk yardımı ile göz altınıza sürün ve yıkmayın. Siyah noktalar için tüm yüzünüze de sürebilirsiniz.

5- Poşet Çay Uygulamak

Göz altı şişliklerine iyi gelmesi için yeşil çay veya siyah çay uygulayabilirsiniz. Çok bilinen bu yöntem bir o kadar da faydalı. Üstelik demlediğiniz poşet çayları bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İster yeşil çay, ister normal siyah çay kullanabilirsiniz.

Göz Altı Şişliği İçin Poşet Çay Nasıl Uygulanır?

İlk önce yeşil veya siyah poşet çay demleyin. Çayın poşetli olması çok önemli. Ardından demlediğiniz çayı bir güzel için. Daha sonra poşet çayların fazla suyunu sıkın. Ardından 15 dakika buzdolabında soğutun. Son olarak gözleriniz kapalı bir şekilde üzerine poşet çayları koyun. 15 dakika ile yarım saat arasında bekletebilirsiniz.

6- Patates Uygulamak

Göz altı şişlikleri için göze patates koymak iyi gelir. Gözün ağrısını alır ve yenilenmesine yardımcı olur. Patates antioksidan kaynağıdır bu yüzden göze iyi gelir. Ayrıca morlukların ve iltihapların hafiflemesini sağlar.

Göze Patates Nasıl Koyulur?

İlk önce gözünüze uygun bir şekilde patatesleri kesin. Daha sonra buzdolabına koyup soğutun. Ardından gözleriniz kapalı bir şekilde 10 dakika kadar üzerine koyun ve dinlendirin. Daha sonra çıkarabilirsiniz.

Patates göz ağrısını alır mı?

Evet, patates içerdiği antioksidanlar sayesinde göz ağrılarına, şişliklerine ve iltihaplarına iyi gelir.

7- Kahve Telvesi Sürmek

Göz altı şişlikleri ve morlukları gidermek için göz altına kahve telvesi sürebilirsiniz. Kahve telvesi yüz maskesi olarak da sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat göze kaçmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Kahve Telvesi Göz Altına Nasıl Sürülür?

Göz altı şişlik ve morluklarına iyi gelmesi için bir tatlı kaşığı türk kahvesini biraz su ile çözün. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından göze kaçmamasına dikkat ederek göz altına sürün. 10-20 dakika bekledikten sonra bol su ile cildinizi çizmeden yıkayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Kahve Telvesi Göz Altına Sürülür Mü?

Evet, kahve telvesi göz altına sürülür. Fakat göze kaçmamasına ve cildi çizmemesine dikkat edilmelidir. Kahve telvesi göz altına sürüldüğünde şişliklere ve morluklara iyi gelir.

8- Gül Suyu Sürmek

Gül suyunun birçok faydası olduğu gibi göz altına da faydası var. Göz altı şişliklerine gül suyu sürmek iyi gelmektedir. Her gün düzenli olarak göz altına gül suyu sürerseniz şişlikler, morluklar geçer ve cildiniz güzelleşir. Dilerseniz gül suyunu dondurup buz kompresini gül suyu ile yapabilirsiniz.

Faydalı içerikler kategorisindeki Göz altı şişliğine ne iyi gelir ? adlı yazıyı beğendiyseniz veya sorunuz varsa aşağıya kolaylıkla yorum yazabilirsiniz.

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

Göz Altı Şişliğine Ne İyi Gelir?” üzerine 2 görüş

  1. Yoğun uyku sonrasında dayak yemiş gibi gözlerim şişiyor Göz Altı Şişliğine Ne İyi Gelir ? Yazısıyla karşılaşmam çok iyi denk geldii:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön