İnternetsiz Oyunlar – En İyi 15 İnternetsiz Oyun – Oyun Rehberi Yazı

Herkese selam! Bugün size internetsiz oyunlar önereceğim. Android ve iOS telefonlarda bulunan tam tamına 15 tane çok eğlenceli internetsiz oyun derledim. En önemlisi, bu mobil oyunları internetiniz yokken, yolculuk sırasında veya canınız sıkıldığı her anda oynayabilirsiniz. Bunların içinde eskiden efsane olan fakat günümüzde unutulmuş internetsiz oyunlar da bulunuyor. Ancak bu oyunların devri hiç kapanmadı! Yeni ve eski tüm oyunları beraber inceleyelim.

Oyunların listesi şu şekilde:

 • Rise Up
 • Water Sort Puzzle
 • Like a Dino
 • Kelimelik
 • 2048 Number Puzzle Game
 • Tomb of the Mask
 • Amaze
 • Helix Jump
 • Subway Surfers
 • Flappy Bird
 • Color Switch
 • Color Bump 3D
 • BitLife
 • Hill Climb
 • Red Ball 4

Bu oyunların hiçbirisi reklam değil, hepsi kendim derlediğim oyunlardır. Biraz Mola sitesi gerçek yorumları okuyucuya ulaştırmayı hedef alan bir sitedir.

Zaman Geçirmelik İnternetsiz Oyunlar

Oynarken zamanın nasıl geçeceğini anlamayacağınız harika oyunlar.

1- Rise Up

Rise Up bir macera oyunudur. Bu oyunda uçan bir balonu daha yukarı taşımaya çalışıyorsunuz. Balonun karşısına çıkan engelleri aşmak ve daha yukarı çıkartmak oyunun ana amacı. Türk yapımı olan bu oyun geçtiğimiz yıllardan beri popülerliğini korumaya devam ediyor.

rise up

2- Like A Dino! 

Like A Dino!, sade ve tatlı bir tasarıma sahip. Üstelik App Storeda 4,8 puan alan bu oyunu herkes eğlenceli buluyor. Kısacası basit, sade ve eğlenceli. Zaman geçirmek için birebir.

like a dino

3- Helix Jump

Helix Jump, ilk olarak, renkleri ve tasarımı çok güzel olan sonsuz bir oyun. Sürekli aşağı düşen bir topu boşluklara denk getirmeye çalışıyorsunuz. Eğer top farklı renkle belirtilen yere değerse yanarsın. Sonsuz ve sürekli olması çok eğlenceli. İnternetsiz oyunlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dahası, arkadaşlarınız ile beraber indirip birbirinizin skorunu geçmeye çalışabilirsiniz.

helix jump

4- Tomb of the Mask

Tomb of the mask, labirent içerikli bir oyundur. Ayrıca oldukça sürükleyici ve eğlenceli. Bu yüzden insanın oynadıkça oynayası geliyor. Dahası, App Storeda 4,6 puana sahip. Zıpla, keşfet, oyunun kilitlerini aç ve ilerle. Daha keşfedecek çok labirent var. Labirent oyunları arasında internetsiz ve en zevkli olanı Tomb of the mask bana göre.

5- Color Bump 3D 

Color bump oyunun da renkleri ve tasarımı çok güzel. Oyunun amacı engellere değmeden yerdeki topları sıyırarak büyük topu ilerletmek. Bu yüzden rahatlatıcı bir oyun. Çünkü yerdeki topları sıyırmayı izlemesi çok eğlenceli.

internetsiz oyunlar color bump 3d

6- Color Switch 

Color Switch 200 milyon indirmeye sahip. Ayrıca oldukça popüler. Bu oyunun anahtarı sabır ve zamanlama. Topun önündeki engelleri aşmak için ekrana dokunun. Daha sonrasında engeli geçmek için renk düzenini takip edin. Üstelik her güncelleme ile yeni modlar eklenmeye devam ediyor.

İnternetsiz Bulmaca Oyunları

Bulmaca oyunları sevmeyen var mıdır? Herkes bulmaca türündeki oyunları çok sever. Çünkü insan düşünmek ve keşfetmek zorunda kalır. Bu sayede bulmaca oyunları çok zev verir. Hep beraber en güzel internetsiz bulmaca oyunlarını inceleyelim.

1- Kelimelik Solo

Yıllardır herkesin çok severek oynadığı hiç eskimeyen bir oyun Kelimelik. Kelimelik, size verilen harfleri kullanarak kelime türetmenizi sağlar. Basit gibi görünse de oldukça zordur. Üstelik bu oyunu oynarken kelime haznenize yeni kelimeler katılacak. Hatta ve hatta unuttuğunu kelimeleri tekrardan hatırlayacaksınız. Kelimelik oyunu aslında online ve karşılıklı oynanan bir oyundur. Fakat Kelimelik Solo indirerek internetsiz, bilgisayara karşı oynayabilirsiniz. Bana göre internetsiz oyunlar arasında en zevkli olanlarından biri Kelimelik Solo’dur.

2- AMAZE!!!

Amaze, hem labirent hem bulmaca oyunudur. Sadece tamamen yukarı, aşağı, sağa veya sola gidebilen labirentin içinde bir top var. Bu top geçtiği yerleri boyuyor. Top labirentin içerisinde bulunduğu için her yeri boyamak kolay değil. Bu yüzden çok zevkli ve eğlenceli bir oyun.

interentsiz oyunlar amaze

3- 2048 Number Puzzle Game

2048, eğlenceli ve rahatlatıcı bir bulmaca oyunudur. Oyunun sonsuz olması güzel bir özellik. İnternetsiz oyunlar arasında en sadelerinden birisi. Fakat sade olduğu kadar da eğlenceli. Yan yana gelen aynı sayıları birleştiriyorsunuz ve alan bitmeden büyük sayılar elde etmeye çalışıyorsunuz. Örneğin 8 ile 8 yan yana geldiyse onları birleştirin ve 16 elde edin. Daha sonra 16-16, 32-32, 256-256 gibi sayılar elde etmeye ve yan yana getirmeye çalışın. Çok zevkli olduğunu göreceksiniz.

4- Water Sort Puzzle

Water Sort Puzzle, renk ve şişlerden oluşan bir bulmaca oyunudur. Oynamak için, şişelerin içerisindeki renkleri tek renk yapmaya çalışın. Diğer şişelerdeki renklere göre dökerek tüm şişelerin renklerini tek renk yapın. Oldukça eğlenceli bir oyun.

water sort puzzle

Aksiyon ve Harita Türündeki İnternetsiz Oyunlar

1- Hill Climb Racing 

Hill Climb Racing, bir araba oyunudur. Arabayı sürdükçe para kazanırsınız. Kazanılan para ile daha iyi arabalar ve haritalar alabilirsiniz. Ayrıca aldığınız arabanın özelliklerini de yükselterek daha iyi hale getirebilirsiniz. Bu oyunda yeni haritalar keşfetmek, benzin bitmeden diğer benzine yetişmeye çalışmak ve araba sürmek çok zevkli. Hill Climb Racing 2 internetli bir oyun. İnternetsiz ve daha güzel olanını oynamak için Hill Climb Racing olanı indirin.

2- Bit Life

Bit life, gerçek yaşam oyunudur. Tıpkı gerçek hayattaki gibi seçimler yaparsınız. Bu oyunda ölmeden önce seçimleriniz sayesinde iyi bir eş bulabilir, çocuk sahibi olabilir ve meslek edinebilirsiniz. Fakat kötü seçimler yaparsanız suçun içine düşebilirsiniz. Eşinizi aldatabilir, anne babanızı dehşete düşürebilir veya hapishane isyanları başlatabilirsiniz. Bunlar sayesinde oldukça sürükleyici bir oyundur.

bit life

3- Subway Surfers 

Subway Surfers, herkesin bildiği çok eğlenceli bir koşu oyunudur. Etrafınızdaki trenlere çarpmadan sürekli koşarsınız. Peşinizde sizi kovalayan bir adam vardır. Yakalanmadıkça koşma hızınız artar ve kaçmak daha da zorlaşır. Fakat çok eğlenceli bir oyundur. Koştukça coin toplar ve bunlarla özel güç, farklı karakter gibi şeyler alabilirsiniz. Bağımlılık yapan bir oyundur.

4- Red Ball 4

Red Ball 4, bölümlerden oluşan bir aksiyon oyunudur. Kırmızı top sayesinde dünyayı kurtarmaya çalışırsınız. Yeni bölümler eklenmeye devam etmektedir.

internetsiz oyunlar red ball 4

5- Flappy Bird

Flappy Bird, bir zamanlar dünyayı kasıp kavuran çok popüler bir oyundur. Borulara değmeden zıplayarak aralarından geçmeye çalışın. Grafikleri ve tasarımı oldukça basittir. Fakat bunlar basit olduğu kadar oyun o kadar zordur. Eski adı Flappy Bird olan bu oyunu Faby Bird : The Flappy Adventure diye aratarak indirebilirsiniz.

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

İnternetsiz Oyunlar – En İyi 15 İnternetsiz Oyun – Oyun Rehberi Yazı” üzerine 4 görüş

 1. Oynadığım oyunların hepsi tam anlamıyla internet düşmanıydı hep bakınırdım ama internetsiz oyun olarak subway surften ileri gidememiştim şimdi adeta bir cennete düştüm çokk teşekkürlerrr☺️☺️☺️

 2. İnternetsiz oyunlar için harika öneriler olmuş. Özellikle yolculukta ve misafirlikteyken canım çok sıkılıyordu. E malum diğer oyunlar da çok internet yiyor en iyisi İnternetsiz oyunlar oynamak. Bu oyunlara mutlaka bakacağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön