Fotoğraftan Nesne Silme: 2023 Ücretsiz Yöntem (Çok Kolay)

Fotoğraftan Nesne Silme işlemi günümüzde herkesin merak ettiği bir işlem. Aslında fotoğraftan nesne silmek çok kolay. Fakat herkes çok zor olduğunu düşünüyor ve herkesin gözünde büyüyor. Bu yazımda anlatacağım yöntem sayesinde fotoğraftan istenmeyen nesneleri silme işlemini çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Fotoğraftan İstenmeyen Nesneleri Kaldırmak

Fotoğraftan İstenmeyen Nesneleri Kaldırmak, daha sade ve düzgün bir görünüm elde etmemizi sağlar. Örneğin sahilde bir fotoğraf çektirdiniz fakat arka plandaki yüzen kalabalık sayesinde paylaşmıyorsunuz. Veya yaptığınız yemeğin tek bir fotoğrafını çektiniz ve masada, tabakta kırıntılar çıktı. İşte bu gibi tüm durumlarda fotoğraftan nesne silme işlemi işimizi görüyor.

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları arasında en merak edileni fotoğraftan nesne silmeyi sağlayan uygulamalar oluyor.

Fotoğraftan istenmeyenleri kaldırmak için ihtiyacınız olan sadece aşağıdaki adımları takip etmek. Vereceğim birkaç uygulamadan birini seçerek fotoğraftan nesne silme işlemini rahatlıkla yapın. Ve üstelik hepsi ücretsiz. İşte adımlar:

Picsart ile Fotoğraftan Nesne Silme

Picsart uygulaması ile nesne silme işlemi en az bozulma ile silmenizi sağlar. Ücretsiz klonla özelliği sayesinde sildiğiniz nesnenin yerine fotoğraftaki hangi kısımın geleceğini seçme imkanı tanır. Bu sayede hatalar minimum düzeye iner. Picsart, ücretsiz olarak fotoğraftan nesne silme işlemini en titiz ve profesyonel bir şekilde yapabileceğiniz bir uygulamadır.

  1. Picsart uygulamasını indirin.
  2. Sol altta bulunan Araçlar simgesinden Klonla’ya basın.
  3. Klonla fırçasının opaklık ve netlik değerlerini arttırın.çıktı
  4. Düz bir zemin seçin. Fırçayı koyduğunuz zemin, fotoğraftan silinecek yere gelir. Bunun için uygun bir zemin seçin.
  5. Ardından, fırçayı silinmesi istenen bölgede sürükleyin. Bu alanların üzerine ilk seçtiğiniz yer klon olarak gelir.

İşte hepsi bu kadar kolay. Uygulamalı görmek için YouTube videomuzu izlemenizi tavsiye ederim.

Snapseed ile Fotoğraftan Nesne Silme

Snapseed uygulaması sayesinde ücretsiz bir şekilde fotoğraftan istenmeyen nesneleri kaldırabilirsiniz. Fakat çok detay ve titiz çalışma gerektiren işlemlerde bozulmalar olur. Bu uygulamanın silme işlemi en iyi sonucu; sahil, kumlar, deniz, taşlar, ağaçlar gibi karışık alanlardaki fazla nesneleri kaldırmada veriyor. Ayrıca düz zemin ve gökyüzü gibi sade fotoğraflarda da işe yarıyor. Snapseed ile fotoğraftan istenmeyen nesneleri kaldırma işlemini bu gibi fotoğraflarda yapmanızı tavsiye ederim.

  • Önce Snapseed uygulamasını edinin. Ardından ”Aç” diyerek düzenleme yapacağınız fotoğrafı açın.
  • Daha sonra aşağıda bulunan ”Araçlar” kısmından ”İyileştirme” seçeneğini seçin.
  • Ufak dokunuşlar ile fazlalık yerleri seçin. Seçilen bölgeler kırmızı olup ve kaybolur.
Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

Fotoğraftan Nesne Silme: 2023 Ücretsiz Yöntem (Çok Kolay)” için bir görüş

  1. Piscart tavsiyeleriniz gayet güzel ve kolay ancak paralı bir program. Parasız İndirme veya kopyalama yapılmıyor. İndirilen başka program tavsiye edermisiniz. Saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön