Instagram Story Fikirleri – 10 Harika Fikir

Herkese selam, bu yazıda harika 10 tane Instagram Story Fikirleri vereceğim. Üstelik hepsinin yapılışı oldukça kolay. Hepimizin kullanıyor olduğu Instagram uygulamasında bu fikirler sayesinde birbirinden güzel storyler tasarlayabilirsiniz.

1- Farklı Yazı Tiplerini Bir Arada Kullanmak

Birincisi, Farklı yazı tiplerini bir arada kullanma yöntemi. Bu yöntem Instagram story fikirleri arasında en çok kullanılan fikirlerden. Instagram bize sunmuş olduğu yazı tiplerini bir arada kullanarak bir metin yazabiliriz. Bu sayede Storylerimizde kullandığımız metinler daha şık gözükecek.

instagram story fikirleri

2- Instagram Storye Müzik Ekleme

Bir diğer yöntem ise Instagram storye müzik ekleme yöntemi. Bu sayede Instagram hikayenizde sizin seçtiğiniz şarkı çalacak ve story güzelleşecektir. Storye koyduğunuz fotoğrafın arkasına sizin için anlamlı olan bir şarkıyı ekleyebilirsiniz. Veya beğendiğiniz şarkıları storyinize koyabilirsiniz. Bunun birçok yolu mevcut.

Instagramın kendi uygulamasını veya Spotify platformunu kullanarak hikayenize müzik ekleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını ve tüm detayları Instagram Şarkı Ekleme yazısında bulabilirsiniz.

3- El Yazısı Kullanmak

Instagram’ın sunduğu klasik yazı fontlarından sıkıldıysanız kendiniz yeni yazı fontları yaratabilirsiniz! Sadece istediğiniz kalemi ve rengi seçip nazikçe el yazısı yazın. Hepsi bu kadar.

Daha da estetik bir görüntü katmak isterseniz metinin yarısını kendi yazdığınız el yazısı ile, diğer yarısını da hazır yazı tipleri ile yazabilirsiniz. Ek olarak, metinin sadece ilk harfini el yazısı, kalanlarını normal yazı şeklinde de düzenleme yapabilirsiniz.

instagram story fikirleri

4- Birden Fazla Resim Eklemek

Instagram Story Fikirleri arasında en yaygın olanlardan birisi de birden fazla resim ekleme özelliğidir. Instagram hikaye atma kısmından yukarıda bulunan çıkartmaya basın. Daha sonra açılan ekrandan galeri yani fotoğraf simgesini bulun. Oraya tıklayıp istediğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğrafın üzerine parmağınızla bastığınızda şeklini değiştirebilirsiniz. Tutup sürükleyip istediğiniz yere koyun ve kıstırıp açarak boyutunu ayarlayın. Böylece 3-4 adet fotoğrafı tek storye koyabilirsiniz.

5- Birden Fazla Fotoğraf Ekleyerek Albüm Görüntüsü Verme

Birçok fotoğrafı ekleyerek fotoğraf albümü görüntüsü vermek çok kolay.

  1. Dilediğiniz arka planı açın.
  2. Üzerine tire ( – ) işaretini koyup siyah rengi seçin.
  3. Ekrandaki tireyi büyütüp hizalayın.
  4. Siyah şeridin üzerine dilediğiniz fotoğrafları koyun.
  5. Süsleyin.
instagram story fikirleri

6- Kendi Resmini Spotify Albüm Kapağı Yapma

Spotifydan seçtiğiniz şarkıyı Instagram hikayeye ekleme özelliğini bilmeyeniniz yoktur. Bu özelliği kullandığınız zaman Spotifydaki şarkı kendi albüm kapağı ve ismi ile storye ekleniyor. Fakat siz bu fotoğrafı kendi fotoğrafınız ile değiştirip hikayelerinize farklı bir hava katabilirsiniz.

İlk olarak Spotify yardımıyla istediğiniz şarkıyı hikayeye ekleyin. Daha sonra yukarıda içersinde gülen yüz bulunan çıkartmaya basın. Açılan ekranda fotoğraf ekleme seçeneğini bulun ve istediğiniz fotoğrafı seçin. Eklenen fotoğrafın üzerine basılı tutup hareket ettirerek Spotify albüm kapağının üzerine getirin ve hizalayın. Hepsi bu kadar!

7- Fotoğrafın Belli Bir Kısmını Vurgulamak İçin

Eğer seçtiğiniz görseldeki belli bir kısım çok net, diğer kısımların ise tek renk olmasını istiyorsanız bu çok kolay. İlk olarak görseli storyinizde açın. Daha sonra kalemlerden 2. kalemi seçin. İstediğiniz rengi seçtikten sonra parmağınızla ekrana tek noktadan basılı tutun. Bir süre basılı tuttuktan sonra tüm ekran seçtiğiniz renge hafif saydam şekilde boyanacaktır. Ardından silgiyi seçin ve görünmesini istediğiniz kısımları parmağınızla silin. Bu sayede sildiğiniz kısımlar gerçek renginde net bir şekilde görünürken diğer kısımlar hafif görünür şekilde boyalı kalacaktır.

8- Seyahat Ederken Yol Haritası Hikayesi Yapma

Bir yere seyahat ederken attığınız yoluculuk fotoğraflarını bu yöntemi kullanarak süsleyebilirsiniz. İlk olarak yolculuk sırasında çektiğiniz fotoğrafı açın. Daha sonrasında önce şuanda bulunduğunuz şehri sonrada gidiyor olduğunuz şehri aralarında boşluk olacak şekilde yazın. Kalemle estetik bir rota çizin. Sonrasında silgi yardımıyla çizgiye kesikler atın. Son olarak dilediğiniz gibi süsleyin.

9- Yeni Gönderi İçin Story

Yeni bir gönderi attığınız zaman bunu hikayenizde duyurmak için story atabilirsiniz. Arka plan için “new post” yazın ve kopyalayın. Ardından defalarca yapıştırın. “new post new post new post..” şeklinde art arda yazacaktır. Daha sonra yazıları büyütüp ekrana göre ayarlayın. Ardından eklediğiniz fotoğrafı new post yazılarının üzerine koyun. Böylece arka plan “new post…” şeklinde olacaktır. İstediğiniz renklerde düzenleyebilirsiniz.

10- Daha Fazla Seçenek İçin Story Düzenleme Uygulaması Kullanmak

Eğer Instagram uygulamasının seçenekleri ile sınırlı kalmak istemiyorsanız farklı uygulamalar ile story hazırlayabilirsiniz. Bu sayede storyleriniz daha profesyonel görünecektir. Bunlardan biri benimde kullanıyor olduğum Artory uygulaması. Bu uygulama yardımıyla çok güzel storyler hazırlayabilirsiniz. Storyart uygulaması da aynı işlevi görecektir. Bu iki uygulamanın da kullanımı çok kolay. Instagram ile yapamadığınız tüm storyleri appler yardımıyla yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak Tuval, StoryChic, Lavila ve Your Story gibi uygulamalardan da yardım alabilirsiniz. Özellikle profesyonel Instagram hesabı olanların işine yarayacaktır.

Tüm yorum, soru, görüş ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum yaz kısmından kolaylıkla yazabilirsiniz.

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön