Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları: 2022 (Ücretsiz)

Günümüzde kim fotoğraflarının ilgi çekici ve estetik olmasını istemez ki? Kameradan çektiğimiz bir fotoğrafı Instagramda paylaşmadan önce instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları yardımımıza koşuyor. Bu uygulamalar sayesinde daha göze hitap eden fotoğraflar tasarlayabiliyoruz. İster efekt verebilir, ister renk ayarları ile oynayarak fotoğrafı güzelleştirebiliriz. Hatta tamamen yeni bir şablon üzerine ekleyerek estetik bir görüntü yakalayabiliriz. Dahası, fotoğrafı profesyonel görünüme bile getirebiliriz.
En önemlisi, güzel ve ilgi çekici fotoğraflar paylaşınca Instagram Keşfete Düşme hızı artıyor!İşte bu yazıda anlatacağım instagram fotoğraf düzenleme ve story düzenleme uygulamaları sayesinde ücretsiz bir şekilde harika fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Beğendiğiniz fotoğrafı herkese açık paylaşmadan önce minik hataları düzeltmenin kimseye zararı olmaz. Örneğin, arka planda çıkan kişileri silerek daha sade bir fotoğraf elde edebilirsiniz. Veya renk ayarlarıyla oynayarak, efekt vererek fotoğrafı güzelleştirebilirsiniz. Ayrıca bir hazır şablon üzerinde çalışarak daha profesyonel bir görünüm kazanmak da mümkün. Tüm bunların yapılışını öğrenmek için takip edin! Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları :

1- Edit Uygulaması – Snapseed

Instagram fotoğraf düzenleme için benim de sıklıkla kullandığım bir uygulama olan Snapseed sayesinde harika işler çıkartabilirsiniz. Öncelikle, bu uygulama tamamen ücretsizdir. Bu sayede tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Araçlar kısmı sayesinde Açık-Koyu, pozlama, sıcaklık, doygunluk gibi önemli renk ayarlarını kontrol etmenizi sağlar. Orijinal fotoğrafın renklerini ön plana çıkararak daha estetik bir fotoğraf elde etmenize yardımcı olur.

2- Fotoğraftan Nesne Silme – Picsart

Instagram Fotoğraf Düzenleme uygulamalarının hiç kuşkusuz olmazsa olmazı Picsart’dır. Bu harika uygulamanın birçok ücretli ve ücretsiz özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden ücretsiz olan ”Klonla” özelliği sayesinde fotoğraftaki gereksiz detayları silebilirsiniz. Başka uygulamalar ile yapılan fotoğraftan nesne silme işlemi bozulmara yol açabiliyor. Fakat Picsart uygulamasının Klonla işlemi sayesinde bozulmaları en aza indirerek kusursuz bir şekilde fotoğraftan nesne silme işlemini halledebilirsiniz.

3- Efekt Uygulaması – Vsco

Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tabii ki biraz efekt şart. Vsco uygulamasınım bize sağladığı ücretsiz ayarlar ile efekt verebiliriz. Vsco, renk ve ışık ayarları ile oynayarak istediğimiz tonlardaki ayarları yakalamamıza yardımcı olur. Ayrıca tanecik ekleme, soldurma gibi ayarlarını kullanarak daha eski (vintage) görünümde görseller elde edebilirsiniz.

4- Fotoğraf Netleştirme Uygulaması – Remini

Bazı zamanlar çekildiğimiz fotoğraflar ne yazık ki bulanık çıkabiliyor. Özellikle eski veya yanlışlıkla çekilmiş fotoğraflarda bu durumla karşılaşırız. Ama en güzel çıkan fotoğraflar da onlardır. İşte tam bu noktada Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları yardımımıza koşuyor. Remini uygulaması sayesinde ücretsiz bir şekilde bulanık fotoğrafları netleştirebiliriz. Bunun için sadece uygulamayı indirip fotoğrafı yüklemek ve ardından bir reklam izlemek yeterli. Daha sonrasında netleşmiş hali karşınızda. İşte bu kadar kolay.

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – Story Düzenleme Uygulamaları

Instagram Storylerin güzelliği günümüzde daha popüler hale gelmeye başladı. Çoğumuz Instagram hikayelerini olduğu gibi paylaşmak ile yetinmiyor. Özellikle influncerlar, takipçisi yüksek olanlar ve sayfalar Instagram Story Düzenleme Uygulamaları kullanıyor. Çünkü bu sayede profesyonel görünüm elde ediliyor.

Ayrıca kişisel hesaplar da Instagram Story Düzenleme Uygulamaları kullanıyor. Arkadaşların doğum gününü kutlarken, tatil fotoğrafları atarken ve tüm özel günlerde storyleri güzelleştirmek içim ihtiyacınız olan işte bu uygulamalar. Instagram Fotoğraf Düzenleme uygulamalarından Instagram hikayelerimizi güzelleştireceğimiz bu uygulamları hep birlikte inceleyelim.

1- Tasarım Uygulaması – Canva

İlk olarak elbette Canva uygulaması. Bu muhteşem uygulama birçok eşsiz özelliğe sahip. Ücretli ve ücretsiz sürümü bulunmakta. En önemlisi, içersinde sınırsız özellik ve şablon mevcut. Bu sınırsız şablonlar sayesinde Instagram Story Düzenleme yapabilirsiniz. Özellikle duyuru, indirim haberi gibi hikayeleri afiş haline getirerek profesyonel görünüm yakalamanıza imkan tanır.

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları olarak bu uygulamayı sadece hikayeleri değil, tüm sosyal medya hesaplarının paylaşımlarını oluşturmak için kullanabilirsiniz.

2- Story Düzenleme Uygulaması – Artory

Artory, ücretsiz sunduğu şablonlar sayesinde story atılacak fotoğrafları hazır şablon üzerine ekleyerek estetik görünüm elde etmemizi sağlar. Önce ücretsiz bir şablon seçin. Daha sonrasında dilediğiniz fotoğrafı ekleyin. Resimdeki yazıları özelleştirin. İşte hepsi bu kadar. Üstelik daha bir sürü ücretsiz özellik sunuyor. En güzeli ise yazıları animasyon haline getirip video oluşturabilmek.

Fotoğraf Düzenleme Rehberini okuduğunuz için teşekkürler. Soru, görüş, öneri ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum yap kısmından kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Dilara Aynur, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencisi ve birazmola.com web sitesinin kurucusu. Blog yazarı ve içerik editörü. Aynı zamanda Instagram platformunda içerik üreticisi.
İnternet sitesi https://birazmola.com/
Yazı oluşturuldu 66

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön